Obrazek

DSC06657-Kopia-Kopia1.jpg

O mnie…

KONTAKT:
Piotr
fitman@op.pl

Znajdujesz się na blogu ekstremalnego samodoskonalenia. Jestem miejscowym edukacyjnym programem. Mów mi Piotr. Jestem TRENEREM PERSONALNYM, KONSULTANTEM DIETETYCZNYM, DIETETYKIEM SPORTOWYM I COACHEM DIETY. Będę wpisywał do twojego systemu informacje dotyczącą ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA, Podejmę się próby zachęcenia Cię do ćwiczeń w fitness klubie i nie tylko.

Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem od dalekowschodnich sztuk walki (Wing - Tsun Kung Fu, Modliszka Siedmiu Gwiazd Kung Fu). Uwielbiam trening funkcjonalny oraz bodybuilding. Moja przygoda ze sportem trwa już 35 lat. Kawał czasu i ogrom doświadczenia ! W każdej wolnej chwili dzielę się tą pasją z innymi. Ludzie których trenuję to nie tylko zbiór mięśni i kości. To osobowości posiadające uczucia i emocje, radości oraz troski. Zawsze staram się rozumieć i wspierać drugiego człowieka w jego dążeniu do celu. To jedna z moich najważniejszych życiowych dewiz. Prowadzę treningi personalne oraz grupowe. Moje zajęcia przeznaczone są dla mężczyzn jak i kobiet. Nie mam żadnej czarodziejskiej różdżki, która spowoduje, że nagle osiągniesz zamierzony cel. Ale jeśli go osiągniesz to będzie to tylko i wyłącznie Twoja zasługa...ja jedynie będę Cię wspierał w osiągnięciu mety najlepiej jak potrafię.

Oprócz tego - gram na gitarze. Czasami komponuję i wydaję płyty. Uwielbiam Krym oraz Bajkał. Jestem przyjacielem i managerem jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. Z czego jestem dumny...

W 2009 roku otrzymałem wyróżnienie przyznane mi przez Onet - BLOGOWY DEBIUT ROKU, blog: www.monteki.onet.blog.pl. Nie jestem początkującym blogerem. Wciąż się rozwijam i poszerzam swoje horyzonty...
W artykułach zamieszczam materiały ogólnie dostępne w internecie (fotografie - filmy: nie jestem ich autorem ani producentem).

KONTAKT:
Piotr
fitman@op.pl

Początek...Modliszka 7 Gwiazd

24147_106812649344420_3559520_n.jpg

W tej sali prowadzę treningi

DSC05272.jpg

Sala fitness to mój kościół...

JA2.jpg

Ostatnie teksty
Statystyki
 • Wszystkich wizyt: 431346
 • Dzisiaj wizyt: 62
 • Wszystkich komentarzy: 918
licznik od 20.10.2013

Trochę smutno, kiedy widzę…:)

FITNESS TRENING

Każdy ma prawo być grubym i tłustym, ale trzeba umieć z tego prawa umiejętnie korzystać…

Od jakiegoś czasu bardzo modne stało się bycie zdrowym i atrakcyjnym (mam na myśli sylwetkę). Jednak zdecydowana większość nigdy nie osiągnie sukcesu. Nie patrząc na abonament i modny fitness klub, trenera personalnego z praktyką, dużą ilość pieniędzy wyrzucaną każdego miesiąca na przeróżne cud tabletki, proszki maści i zioła…na kupowane filmy instruktażowe i pisma kolorowe obiecujące płaski brzuch w jeden tydzień…to i tak nie osiągną sukcesu.

U podnóża tych wszystkich problemów, leżą trzy elementy:

Po pierwsze – większość waszych dążeń jest koślawych, macie złe wyobrażenie o procesach i reakcjach zachodzących w waszym organizmie. Cóż…jeszcze nie wymyślili nic takiego co daje możliwość najeść się do syta i schudnąć jednocześnie. Generalnie…póki co, Graala nie można kupić za żadne pieniądze.

Po drugie – brak elementarnej wiedzy i niezrozumienie tematu…No jak to…jeśli ja mało jem (tylko warzywa i opiłki) to dlaczego nie chudnę ? Każdego dnia trenuję brzuch to czemu on wciąż staje się większy ? Dlaczego ten oporny tłuszcz nie chce zniknąć z mojego brzucha ?

Po trzecie – ogłupianie twojego mózgu trwa…ogłupianie nowymi cud metodykami treningowymi i fantastycznie nowymi dietami…ogłupianie przez wciskanie ci magicznych suplementów rekomendowanymi przez różnych guru i przygłupów w temacie (w tym media: prasa, radio i TV).

A jeśli już musisz ułożyć dla siebie efektywny kompleks wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej oraz przyrost tkanki mięśniowej to rekomenduję czytać moje artykuły.

Każdy człowiek powyżej siódmego roku życia, posiada pewien określony światopogląd (zazwyczaj narzucony przez radio prasę oraz TV). I co z tego, że od samych podstaw ten światopogląd jest nieprawidłowy. Pamiętaj ! Żeby zmienić cokolwiek dookoła siebie, należy w pierwszej kolejności zmienić podejście do obowiązującego tu i teraz narzuconego z góry porządku świata.

A co zazwyczaj robią ludzie słyszący coś co jest w opozycji do panujących obecnie reguł zasad i norm, norm według których żyją i postępują ?

Oni zaczynają się spierać ! Udowadniają na siłę swoją prawdę.

I dlatego, kiedy zacząłem krytykować wszechobecne „prawidłowe” podejście do zdrowego trybu życia…i kiedy zaczynam proponować inne, bardziej efektywne metody to zawsze spotyka mnie mało konstruktywna krytyka…”Przecież, jedna baba z telewizji powiedziała, że wystarczy 23 czerwca zeżreć korę i usiąść dupskiem na mrowisku, i to w zupełności wystarczy żeby schudnąć. Nic więcej nie trzeba robić”. Jakiś napakowany sterydami „czempion” powie, że wystarczy łyknąć dwie tabletki tego cud preparatu w ciągu tygodnia, a z 20 kg twojego tłuszczyku bez żadnego wysiłku otrzymasz 60 kg mięśni (zamów teraz a dostaniesz 99% rabatu i konewkę). Mam na to jeden argument…słuchaj baby z telewizji a będziesz wyglądać tak jak ona…słuchaj napakowanego steryda a nigdy nie będziesz wyglądać tak jak on.

Co mi daje prawo do takich kategorycznych osądów ? Odpowiedź jest prosta – moje samopoczucie, forma i zdrowie. Plus ogromne doświadczenie…

Bardzo lubię czytać wszelkie mądrości wypływające spod pióra teoretyków piszących o metodach zmniejszenia wagi. Utwierdzają oni, że sukces przychodzi łatwo…”płaski brzuch w 4 tygodnie, jaki problem”…przy czym, bardzo często wyglądają jak hipopotamy lub są chudsi od wykałaczki.

Nieprzyjemnie jest patrzeć na głupie błędy zbyt tłustych „dam” i „gentlemanów” katującymi się bezsensownymi dietami i tracącymi swój czas na bieżniach, rowerach czy ergometrach. Przykro mi za tych ludzi, ponieważ niby dążą, ale wszystko wykonują źle i nigdy do wymarzonej mety nie dobiegną.

Smutno, jeśli człowiek przyjdzie na trening i nie ma żadnego sensownego programu, po prostu kopiuje ćwiczenia które widzi. Smutno, kiedy siedzi człowieczek bez sensu na maszynach i przyjmuje postawę myśliciela gapiącego się w sufit. Smutno, jeśli damy przyszły jedynie poplotkować a w tym czasie tłusty facecik kręci pedałkami.

Z tego powodu, że dookoła jest tak a nie inaczej, będę dawał wam wiele cennych informacji o korygowaniu sylwetki, o sposobach pozbycia się tkanki tłuszczowej. I podpowiem jak ukształtować swoje ciało. Ot tak.

Ale o tym wszystkim dowiedzą się tylko i wyłącznie Ci, którzy przystąpią do grupy DALEJ NIŻ INNI. Tak, tylko i wyłącznie ci. Nawet osoby trenujące za mną na co dzień a nie będące w grupie, nie będą miały dostępu do tych materiałów. Życie.

18157807_361933657535161_5626126696641941478_n

 

Pozdrawiam,

Piotr

2 Odpowiedzi na Trochę smutno, kiedy widzę…:)

 • ~Krystyna mówi:

  Bardzo ciekawe porady dotyczące fitnessu oraz treningu. Aktualnie jest to temat na topie, który poruszany jest przez wielu celebrytów, dietetyków, trenerów itp. i organizowane są z tego tytułu wszelakie szkolenia. Warszawa to miejsce przepełnione tego typu inicjatywami, dlatego może warto też czasem posłuchać co ktoś bardziej doświadczony ma do powiedzenia w tej sprawie ;) Dziękuję bardzo za porady, na pewno skorzystam! :)

  • ~Monteki (Piotr) mówi:

   Witam Pani Krystyno…Po okresie wakacyjnym zamierzam zainteresować niektóre firmy współpracą ze mną…Cel: Szkolenie z zakresu ZDROWEGO SPOSOBU ŻYCIA…szkolenia dostępne dla pracowników i ich rodzin…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook